Gdzie pracować po skończeniu studiów ścisłych? Ciekawe podpowiedzi.

Zanim wybierze się kierunek studiów wiele osób myśli nad podjęciem pracy w charakterze specjalisty od finansów, maklera giełdowego, pracownika banku lub ubezpieczyciela, ponieważ zawody te wiązane są zwykle z renomą oraz wysoką wypłatą i pewną pracą. Ale żeby dostać się na kierunek studiów związany z finansami i ekonomią, należy swobodnie czuć się w przedmiotach ścisłych. Czy warto wybrać się na kierunek tego rodzaju i w jakim zawodzie można podjąć pracę po kierunkach związanych z finansami?

Wiele osób kończących dany kierunek studiów poszukuje pracy w swoim zawodzie, ale nie traktuje jej jedynie jako źródła dochodów. Poza pracą na konkretnym stanowisku ludzie pragną się rozwijać, podnosić kwalifikacje, dostawać awanse, a do tego mieć fajną atmosferę w miejscu pracy i zgrany zespół pracowników. Po studiach finansowych można mieć etat w środowisku finansistów, lecz można także rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku, przykładowo- można zostać aktuariuszem. Aktuariusz zajmuje się szeroko rozumianym ustalaniem ryzyka i staje się nim po zdaniu odpowiedniego egzaminu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz zwykle pracuje w zakładzie ubezpieczeń, spółkach konsultingowych i funduszach emerytalnych. w dużych przedsiębiorstwach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, ale sprawuje pieczę nad mądrym gospodarowaniem pieniędzmi. Spora wiedza na temat matematyki finansowej pozwala zajmować się także wycenami firm, projektów inwestycyjnych, biznesplanami i konsultingiem transakcyjnym. W każdym większym przedsiębiorstwie muszą być utworzone rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, między innymi na świadczenia pracownicze, na przykład nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne lub inne bonusy dla personelu. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości.klient (http://secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html)Aktuariusz pilnuje, by środki przeznaczone na rezerwy emerytalne (rezerwy24.pl/rezerwy_na_odprawy_emerytalne) i inne odprawy naprawdę były odkładane.

Chociaż praca w środowisku finansistów jest stresująca, na pewno jest dobrze płatna, a zawody powiązane z obrotem pieniądza postrzegane jako cieszące się dużą renomą. Jeżeli tylko jesteśmy uodpornieni na sytuacje stresowe i mamy ścisły umysł, z powodzeniem możemy iść na studia ekonomiczne i te pokrewne księgowości i rachunkowości. Jeżeli tylko będziemy dobrze wykształceni i obyci w świecie pieniądza, otrzymamy pracę bez problemu, nawet tuż po studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*