Czeka Cię naprawa samochodu? Sprawdźmy jakie realne koszty poniesiesz

Sporo dorosłych ludzi, prędzej czy później w swym życiu, decyduje się na zakup samochodu. Nie często zaopatrujemy się w nowy wehikuł z salonu, zazwyczaj kontentujemy się używanym. Istnieje bardzo sporo stresogennych sytuacji związanych z byciem kierowcą, nie do końca związanych tylko z procedurą jazdy. Głównie – gdzie zakupić samochód, aby był sprawny? I jaką firmę wybrać?

serwis samochodowy

Autor: JEREMY DUMOND
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś na przykład wiemy, że serwis aut francuskich jest najtańszy. Najpoważniejszą marą kierowcy jednak zawsze będzie usuwanie ewentualnych uszkodzeń. W naszym kraju, na temat specjalistów samochodowych krążą już legendy. Każdy początkujący kierowca z pewnością dowiedział się od kolegów, ile to będzie musiał rocznie wydać na serwisowanie pojazdu. Czy rzeczywiście tak jest? Wszystko zależy na nieszczęście od naszego losu.

Więcej informacji – tylna belka renault megane

Jeśli na przykład kupując starszy samochód hamownia 4×4 nam go niestarczy, rozpocznie się nasze pasmo nieszczęść, gdyż z pewnością początkowym kosztem będzie dla nas regeneracja tylnej belki, która do najtańszych nie należy. Jeśli otrzymamy niedobry towar, auto zostanie naszą studnią bez dna. Dlatego aby chociaż trochę zmniejszyć wydatki, warto nabyć solidną markę. Serwis aut francuskich będzie o wiele tańszy niż w przypadku aut japońskich, ze względu na cenę części zamiennych. Z tego powodu dobrze ten czynnik wziąć pod uwagę od początku.

Kolejnym poważnym problemem początkującego kierowcy będzie znalezienie rzetelnego warsztatu samochodowego. Nie oznacza to, że większość stanowią nieuczciwi mechanicy, po prostu łatwo na nich trafić. Jeśli czeka cię regeneracja tylnej belki, a nie kojarzysz nikogo sprawdzonego, zasięgnij opinii znajomych. Na pewno któryś z twoich przyjaciół zna jakiś godny polecenia warsztat, w którym sam naprawia swój samochód. Jeżeli nie, nic w tym złego, zawsze pozostanie sieć online. Warto odnaleźć miejsce specjalizujące się w danym rodzaju samochodów, wpisując do przeglądarki frazę, np. serwis aut francuskich. Dobrze zrobić właściwy rekonesans zanim zwrócimy się do kogoś z naszym problemem. Poczytajmy recenzje, przejrzyjmy ofertę.

Zobacz również –

rozbity, zniszczony samochód

Autor: iStock
Źródło: iStock
Serwisowanie auta spędza niejednemu kierowcy sen z powiek. Jeśli na starcie nie posiadaliśmy trafu i nabyliśmy auto z masą usterek, dobrze znaleźć rzetelnego fachowca. Powiada się, że w ciągu roku niektóre osoby tracą na użytkowaniu auta równowartość jego ceny. Jednak nie trzeba się tym smucić – samochód służy do jeżdżenia, a nieruchomości do lokowania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*