Po to, aby trzymać spore ilości rzeczy, niezbędne są szafy i regały

Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, stosowane do przechowywania rozmaitych produktów. Regały mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, w gronie których prym wiodą takie jak drewno i metal.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®

Rozmiar regału i materiał wykonania zależą przede wszystkim od rodzaju miejsca, w którym regał jest wykorzystywany, a co z tym związane od typu przechowywanych ładunków. Każdy materiał ma bowiem swoje zalety. Na przykład regały metalowe bardzo korzystnie sprawdzają się w magazynach dzięki swojej dużej wytrzymałości oraz dużej nośności pojedynczych półek. Poza tym regały w magazynach nie muszą spełniać warunków estetycznych, kładzie się w nich nacisk w pierwszej kolejności na praktyczność. Toteż przykładowo regały magazynowe będą miały sporą wytrzymałość przy skromnym wyglądzie. Natomiast regały wykorzystywane w miejscach zamieszkania bywają przykładowo drewniane, gdyż w mieszkaniach kładzie się spory nacisk na wygląd części wyposażenia, więcej: .

regał

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jest to szyk dopuszczający na optymalne wykorzystanie czynnej powierzchni magazynowej. Regały przemysłowe są dobrane do składowania artykułów jednolitych, o niskiej rotacji i znacznej ilości palet wypadających na średnią powierzchnię magazynu. Szansa magazynowania obciążeń o rozmaitych gabarytach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich w trakcie produkcji. Używanie regałów wjezdnych jest niebywale przydatne w wypadku chłodni oraz mroźni.

Zezwala bowiem na perfekcyjną oszczędność przestrzeni przeznaczonej na magazynowanie towarów w temperaturze poniżej zera. W magazynie konieczne są również regały magazynowe. Są to szkielety, które ułatwiają wjazd do regałów bądź wyżej położonych pozycji w magazynie. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje podestów magazynowych. Podesty magazynowe stałe i podesty magazynowe ruchome. Podesty ruchome odnajdują coraz większe stosowanie w rozlicznych gałęziach gospodarki, począwszy od sektora budownictwa, firm produkcyjnych i

regał

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

magazynowych, a skończywszy na jednostkach z specjalizacji reklamowej. Z uwagi na wariant pracy jaki realizuje się przy pomocy podestów ruchomych, urządzenia te są narażone na utratę równowagi.

Utrata stabilności może być spowodowana np. kiepskimi warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz, niestabilnym bazą, bądź też przeładowaniem podestu. Z powodu wysokiego niebezpieczeństwa utraty równowagi podesty są zaopatrzone w łańcuch (łańcuchy do wózków widłowych) zabezpieczeń elektrohydraulicznych i mechanicznych. Konstrukcje podestowe gwarantują podwójne a nawet potrójne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Podesty magazynowe zostały skonstruowane z pomysłem o zapewnieniu całkowitego wykorzystania objętości wnętrz składowych w prosty i oszczędnościowy sposób, bez przymusu dobudowywania składu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*