Jak zdobyć środki z Unii Europejskiej?

Jeżeli rozważamy zagadnienie dotacji z Unii Europejskiej, powinniśmy rozważyć jedną z dogodnych możliwości, którą jest skorzystanie z leasingu. Wystarczy tylko spełnić kilka wymogów, aby bez przeszkód skorzystać z prezentowanej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Należy rozpocząć od tego, iż leasing dofinansowany z Unii Europejskiej jest odpowiedni dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zamówić sprzęty, narzędzia czy nieruchomości. Warto jest w tym miejscu jednak zaznaczyć, iż fundusze unijne dla małych firm oraz dla średnich firm są dużo chętniej przyznawane, aniżeli dla tych największych.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to zobacz też na podobne witryny (https://www.moje-auto.pl/katalog-online/kosmetyki-samochodowe/) zawierające podobne zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

Nie ma znaczenia z kolei typ działalności – jest on dowolny. Jak w związku z powyższym można uzyskać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest sklasyfikowanie kosztów, a więc zorientowanie się czy wchodzą one do jakiegokolwiek dofinansowania. Jeśli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie zrobimy. Bez problemu przejdą wydatki na zakup niezbędnych do pracy urządzeń czy ich instalację. W następnej kolejności trzeba wybrać firmę leasingową, z jaką chcemy podpisać umowę i spisać stosowny wniosek. Umowa może być zawarta dzień po i staje się podstawą do uzyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Konieczna jest jeszcze faktura, np. na kupno maszyny, a następnie czekamy już tylko na rozważenie naszego wniosku. Wydawany jest przez organ zarządzający funduszami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Nade wszystko od kosztów związanych z poczynionymi zakupami, jednak należy nadmienić, iż nie może być ona wyższa niż średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie albo u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat i fachowo wykona powierzone mu zadanie.

Dzięki przedstawionym sugestiom łatwiej będzie starać się o uzyskanie wsparcia unijnego. Warto pamiętać, aby stosować się do wszystkich porad i wytycznych, ponieważ ochroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych trudności i przedłużeniem się koniecznego postępowania. Wsparcie finansowe może doskonale pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się spośród szerokiej konkurencji działającej na rynku. W innym wypadku szybko możemy stracić swoją kluczową pozycję i będziemy zmuszeni martwić się o dalszy los firmy bądź całkowicie zamknąć swoją działalność.Bank BGŻ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*