Projektowanie magazynów

Rozwój firmy handlowej może się wiązać z potrzebą powiększenia magazynowej powierzchni. Jeśli będą możliwości, to można halę magazynową powiększyć, ale często jest konieczne kupienie lub wynajęcie nowego pomieszczenia. Jeśli firma będzie rozważać opcję wynajmu to czasami dostaje magazyn po jakiejś innej firmie, która miała już jakąś organizację.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy to, co zostało, w zupełności starczy do tego, aby bez większych przeróbek się przenieść. Czasami jednak może się okazać, że wydatki związane z podmianą magazynowego wyposażenia, zaprojektowaniem i kupnem nowego są tak duże, że dużo bardziej będzie się opłacać podnająć albo zbudować pustą halę i rozpocząć projekt od samego początku. Jeśli ktoś wybierze tę drogę, to powinien do samego końca wykorzystać wszystko, co dają dzisiaj firmy zajmujące się projektowaniem i wyposażeniem magazynów. Przy ich pomocy można magazyn zaprojektować w taki sposób, że nawet na niedużych powierzchniach uda się pomieścić taką liczbę towarów, jak w niejednej znacznie większej hali. Projektowanie magazynów (więcej informacji na nedcon.pl) będzie wymagać wiedzy i doświadczenia, dlatego też powinno się je zlecić komuś, kto ma odpowiedni potencjał i możliwości w tej tematyce.

Przystępując do projektowania magazynu na początku należy zastanowić się, jaki rodzaj asortymentu będzie w nim składowany. Od tego zależy wybór odpowiednich półek i regałów, a także wyznaczenie ich wymiarów i odległości między nimi. Planując maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki obecnie dają modułowe konstrukcje wiele firm chętnie się decyduje na wielopoziomowe systemy magazynowe Linde – (wózek widłowy elektryczny) (). Początkowo użyć je można jako jednopoziomowe, a kiedy zajdzie potrzeba dodatkowej powierzchni, to w prosty sposób będzie można je rozszerzyć. Porządne systemy modułów mają śrubowe i wtykowe łączenia, dzięki czemu można je łączyć bez konieczności wykonywania spawów, a oprócz tego są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Podczas projektowania magazynu należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, obecnie wykorzystywane systemy zapewniają wygodną i bezpieczną pracę dla wszystkich magazynierów, a jednocześnie dają dużą efektywność przy składowaniu asortymentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*