Odrodzenie się sektoru budowlanego w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje?

Sektor budowlany prężnie rośnie w siłę. Można powiedzieć, że przechodzi przez okres odrodzenia się. Tworzy się coraz większą ilość inwestycji, które wyróżniają się nowoczesnym kształtem. Polska pnie się ku górze, nasz rynek budowlany plasuje się na 7 miejscu co do rozmiaru w Europie. Polska i Irlandia należą do najszybciej rozwijających się sektorów budowlanych na kontynencie. Do konstrukcji, które zyskały niezwykle dużą sławę należą konstrukcje stalowe, które stanowią podstawę dla wielu budynków. Są one stworzone ze stali, która jest tworzywem niezwykle elastycznym, charakteryzuje się dużym zakresem zastosowania, dzięki czemu można z niej tworzyć budynki różnego rodzaju.

konstrukcja stalowa

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com
Należy powiedzieć, iż jedną z najbardziej popularnych konstrukcji stalowych jest znajdująca się w Paryżu Wieża Eiffla, powstała w w 1889 roku. Z uwagi na duże zastosowanie, konstrukcje stalowe (zobacz również – ceowniki zimnogięte) można podzielić na rożne typy. Występują one najczęściej w trzech formach i są używane do produkcji hal stalowych. Stosuje się je również przy konstrukcji różnego typu budowli m.in. wieżowców, do budowy dachów, które głównie wykorzystywane są przy budowie stalowych wiat czy stodół. Tego rodzaju budynki przynależą do tak zwanych konstrukcji rolniczych.

Konstrukcje stalowe są podstawą dla hangarów lotniskowych, ponieważ tego typu konstrukcje potrzebują dużej powierzchni, a materiał stalowy stalowe sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Są one również podstawą dla hal, mostów wiszących, takich jak najbardziej znany Golden Gate zbudowany w San Francisco, i domów rodzinnych, jednakże zastosowanie konstrukcji stalowych przy budowie budowli dedykowanych do użytku własnego nie jest jeszcze znane w Polsce.

Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się w krajach Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak zapragniemy wykorzystać ten rodzaj konstrukcji przy budowie danej konstrukcji wystarczy, że wpiszemy wyrażenie producent konstrukcji stalowych (centima.com.pl nasza witryna). Od razu wyświetli się mnóstwo firm, które w swej ofercie posiadają konstrukcję budynku na podstawie konstrukcji stalowej. Firmy te przede wszystkim zajmują się konstruowaniem budynków produkcyjnych oraz magazynowych, które wchodzą w skład tak zwanego budownictwa industrialnego. Osobami, które korzystają z usług naszych polskich przedsiębiorców nie są tylko firmy lokalne, ale przede wszystkim grupy międzynarodowe, co świadczy o wysokiej jakości polskich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*