W pogoni za marzeniami – duża konkurencja na rynku nieruchomości we Wrocławiu

Wrocław to wyjątkowe miasto, które przyciąga do siebie młodych ludzi, artystów oraz inwestorów. Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości w Polsce. Aktywność najemców na wrocławskim rynku w 2014 roku utrzymuje się na wysokim poziomie, co świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorów stolicą Dolnego Śląska. Mimo dużego zainteresowania, firmy deweloperskie dwoją się i troją żeby wyróżnić swoje mieszkania we Wrocławiu na wrocławskim rynku nieruchomości.

Plac budowy

Autor: Luis Romero
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna zmienialiśmy miejsce zamieszkania na inne miasto lub nawet kraj. Było to spowodowane głównie możliwością znalezienia tam ciekawszej i lepiej płatnej pracy. Obecnie na taki wybór może mieć wpływ np. bliskość gór, morza czy choćby lasu, lepsza infrastruktura miejska, szkoły na wyższym poziomie czy zaplecze sportowe. Zmiana miejsca zamieszkania przychodzi coraz łatwiej. Poszukiwanie otoczenia, które jest dla nas optymalne, wymaga świadomości tego, co jest dla nas dobre. Być może niekoniecznie trzeba się wyprowadzać na wieś, żeby być bliżej natury. Może znalezienie mieszkania we Wrocławiu (kliknij po więcej) na obrzeżach miasta albo w pobliżu parku albo rzeki pozwoli zaspokoić potrzebę kontaktu naturą. Szukanie lepszego miejsca do życia, ciekawszego spędzania wolnego czasu, lepszej edukacji, a nawet zaplecza gastronomicznego wiąże się z miejscem zamieszkania. Symptomy tego zjawiska można zauważyć we Wrocławiu. Widać tu coraz więcej zamkniętych osiedli wyrastających na obrzeżach miasta, które stają się luksusowymi enklawami.

Ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni usługowej to aktualna podaż stolicy Dolnego Śląska. Tanie lokale usługowe już nie gwarantują sukcesu. Najemcy zwracają uwagę na energooszczędność budynku, i coraz częściej wybierają lokale przyjazne pracownikom. Takie, o wysokim standardzie lokale usługowe Wrocław ma w swojej ofercie. Tutaj ceny najmu są wygórowane.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam dużo niezwykle ciekawych danych.

Przegląd cen pokazuje prostą prawidłowość. W budynkach stosunkowo nowych, o dobrym standardzie, w centralnych lokalizacjach, stawki są bardzo wysokie. Wśród najdroższych ofert jest obecnie lokal na Placu Solnym. Tak wysoka cena wynika nie tylko z dogodnej lokalizacji, ale też dogodnych warunków do prowadzenia w tym miejscu działalności handlowej, komercyjnej. Najniższe stawki na rynku wrocławskim dotyczą bardziej peryferyjnych lokalizacji i obiektów starszych, o gorszej jakości. Do tańszych lokalizacji należą między innymi Śródmieście, czy dzielnice peryferyjne, takie jak Psie Pole. Najtańszą ofertą, będzie wynajem lokalu na Krzykach.

kliknij w ten link

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica Dolnego Śląska to urokliwe miejsce, które kusi do siebie młodych ludzi, ekspertów oraz przedsiębiorców. Miasto Wrocław jest jednym z najprędzej rozbudowujących się rynków nieruchomości w kraju. Przyrost wynajmujących na wrocławskim rynku w 2014 roku balansuje na wysokiej pozycji, co świadczy o wielkim interesowaniu się deweloperów Metropolią Dolnego Śląska.

Wbrew dużemu zainteresowaniu, inwestorzy robią wszystko, żeby wyróżnić swoje lokale mieszkalne we Wrocławiu, na wrocławskim gruncie nieruchomości. Dotąd zmienialiśmy miejsce zamieszkania na inne miasto lub nawet kraj. Wywołane to było głównie z alternatywą znalezienia tam ciekawszego korzystniejszego finansowo zatrudnienia. Dzisiaj, na takie wybory może mieć wpływ na przykład: bliskość gór, morza czy choćby lasu, łatwiejszy dostęp do komunikacji miejskiej i śródmiejskiej, liceum na wyższym poziomie czy dostęp do boisk sportowych.

W tej chwili zmiana miejsca zamieszkania przychodzi coraz łatwiej.Znajdywanie otoczenia, które jest dla nas najwłaściwsze, oczekuje poczucia, co powinno być dla nas najlepsze. Być może nieobowiązkowo powinno się przeprowadzać na wieś, żeby być bliżej przyrody. Prawdopodobne znalezienie mieszkania w stolicy Dolnego Śląska na peryferiach miejscowości albo w pobliżu parku lub też morza

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

zadowoli potrzebę bliskości ze środowiskiem przyrodniczym.Poszukiwanie lepszego terenu do życia,atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, nauki na wysokim poziomie, a nawet zaplecza gastronomicznego, związane jest z miejscem zamieszkania.

Symptomy takiego zjawiska można zaobserwować we Wrocławiu. Obserwować można tu coraz więcej zamkniętych dzielnic pojawiających się na peryferiach miasta, które stają się luksusowymi enklawami. Ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni usługowej to aktualna podaż Wrocławia.

Korzystniejsze cenowo lokale usługowe już nie nie są gwarancją zwycięstwa.Klienci patrzą na ekonomiczność budynków, i coraz chętniej wynajmują biura sprzyjające pracownikom. Te, o wysokim standardzie lokale użytkowe miasto Wrocław ma do dyspozycji.

W tym miejscu koszty wynajmu są zawyżone. kosztów najmu wskazuje prostą poprawność. W budynkach stosunkowo nowych, o wysokim kryterium, w centralnych lokalizacjach, opłaty są bardzo duże. Spośród najdroższych propozycji jest obecnie lokal na Placu Solnym. Taka pokaźna stawka wynika nie tylko z dobrego położenia, ale też z dobrych warunków do prowadzenia w tym miejscu działalności usługowej, komercyjnej. Najtańsze ceny na rynku wrocławskim dotyczą bardziej pozamiejskich i obiektów nienowych, o gorszej jakości. Do tańszych lokalizacji należą między innymi Śródmieście, czy dzielnice peryferyjne, takie jak Psie Pole. Najtańszą ofertą, jest wynajem lokalu na Krzykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*