W jaki sposób można zacząć grać na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Inwestowanie na GPW może być niezwykle fascynujące oraz może poszerzyć Twoje horyzonty.
Dobrze, kiedy inwestowanie związane jest z Twoją pasją. Spróbuj się zatem zastanowić, którą specjalizację poznałeś lepiej aniżeli zwyczajny człowiek? Gdy odkryjesz już owo miejsce, przyjrzyj mu się dogłębnie.

ogrodzenie żelazne

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie zbierz wszystkie spółki, jakie są związane z Twą specjalnością oraz zacznij rozkładać je na „czynniki pierwsze”. Zacznij sprawdzać ogólne dane branżowe na temat tychże spółek. Jeśli orzekniesz, iż któraś z tychże spółek nie będzie mieć przed sobą tak zwanej świetlanej przyszłości, od razu wykreśl ją z obserwowanych firm. Nabywaj akcje spółek giełdowych tylko najlepszych firm.

Jeżeli już zdecydujesz się kupić akcje, nie lękaj się. Za każdym razem pamiętaj o „złotej regule”, podług jakiej zainwestowane pieniążki traktujesz jakby były utracone, z tej przyczyny nie uwzględniaj ich w swych planach wydatkowych.

Nie ociągaj się, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/studenckie-przeprowadzki-wroclaw/). W tamtym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

Jeżeli utracisz owe pieniążki, wyciągnij odpowiednie wnioski oraz zdobądź więcej informacji. Poznaj własne mocne jak też słabe strony. Szlifuj swe umiejętności, abyś z czasem stał się prawdziwym specjalistą w branży w którą inwestujesz. I miej na uwadze – akcje spółek giełdowych jest to jedynie umowny instrument finansowy. Nie patrz więc na to, jako na lokatę w akcje, lecz inwestuj w konkretną firmę, w branżę. To nie iluzoryczne akcje doprowadzają do rozwoju, tylko ludzie z „krwi i kości” a także ich powszednia praca oraz podjęte decyzje.

Kiedy będziesz o tym pamiętał, Twa perspektywa jak też Twoje spojrzenie zmienią się. Jak by nie było – wykonaj pierwszy krok. I miej na uwadze, iż wszystko w co tylko ulokujesz pieniążki – to gospodarka, a więc żywy organizm, a nie wirtualne, umowne finansowe instrumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*