Wykaz najczęściej stosowanych rodzajów przenośników, które znalazły zastosowanie w różnych działach przemysłu.

W celu przeniesienia różnych materiałów na niewielka odległość najczęściej wykorzystuje się przenośniki. Ich szeroka propozycja sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu różnych działach przemysłu. Co więcej, współczesne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, które pozwalają na duże możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a równocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Dzięki nim praca jest znacznie wydajniejsza i szybsza, a procesy produkcji, magazynowania czy dystrybucji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie największą popularnością klientów cieszą się niezmiennie przenośniki taśmowe, ocenia się, że więcej niż połowa wszystkich nowych instalacji to właśnie ta odmiana. Dedykowane są one do transportowania niezbyt ciężkich produktów, o niewielkich gabarytach, do jakich należą między innymi materiały granulowane i sypkie, a oprócz tego nieduże pakowane lub workowane przedmioty. Ten rodzaj przenośników może być stosowany zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i fragment większej linii produkcyjnej, często w połączeniu ich w większe segmenty.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także przenośniki kubełkowe ( tu po te przenośniki), które z kolei służą do pionowego transportu rozmaitych surowców na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Z reguły będą to materiały ziarniste, sypkie i w dużych kawałkach, ale niektóre odmiany pozwalają również na transport w taki sposób rozmaitych płynów. Przenośniki te stosowane są głównie w przemyśle chemicznym oraz budowlanym, lecz w wielu przypadkach sięgają po nie również najróżniejsze zakłady z branży spożywczej. W części części zamienne do pieców próżniowych specyficznych zastosowań zamiast taśmowych przenośników dużo lepiej się będzie się sprawdzać wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (porofesjonalnie opisany przenośnik śrubowy dla Ciebie) złożone są z dwóch podstawowych elementów, to znaczy długiej rynny, w której będzie się przesuwał dany materiał a także długiego ślimaka, odpowiedzialnego za przesuwanie. Ta wersja przenośników jest niezastąpiona w różnych gałęziach przemysłu, na przykład dość często wykorzystuje je przemysł spożywczy, budowlany i chemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*