PIT-37 i PIT-36 – czyli, co musimy wiedzieć w rozliczeniu PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście

Kto wypełnia deklaracje PIT o numerach 36 i trzydzieści siedem? Jak istniej możliwość uzupełnić to najprościej? Czy naprawdę uzupełnianie deklaracji jest takie ciężkie?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś zaciekawiony tych rzeczy, to przeczytaj nasz artykuł – o wszyściutkim Ci po opowiadamy!

Jeśli chodzi o pierwsze pytanko we wstępie, to rozdzielimy je na dwójkę cząstek. Zaczniemy od pit 37, z powodu faktu, że jest to najbardziej często uzupełniany PIT roczny, który bywa nakierowany do osób, które rozliczają się z fiskusem, czyli bywają to pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci a także renciści, których to jest coraz bardziej dużo – więcej o PIT.zobacz ten link wypożyczalnia nart białka tatrzańska wypożyczalnia nart białka tatrzańska

Omijając jednak ten temat, muszą oni mieć dochód z takich rzeczy jak choćby dla przykładu: wynagrodzenie dostarczone ze stosunku służbowego albo stosunku pracy, emerytury albo renty, świadczeń przedemerytalnych oraz zasiłków przedemerytalnych, czy też stypendiów, nie napomykając już o prawach typu autorskich oraz innych prawach majątkowych i tak dalej.

Więcej: pity 2016 / 2017

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy w tej chwili do pit 36, który jest przeznaczony dla osób, które prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych, pozyskały dochody na przykład z najmu, podnajmu, wydzierżawienia, poddzierżawy lub innego rodzaju umów o bardzo podobnym charakterze, i na dodatek osoby korzystające ze zwolnienia który jest na podstawie art. czterdzieści cztery ust. siedem a ustawy (a wiec z tzw. kredytu podatkowego), czy też zniżające dochody ze strat z latek wcześniejszych.

WIęcej: program pit 2017 online

Jeśli chodzi o dalsze pytania ze wstępu, to najprostszy sposób wypełnienia deklaracji to użycie wersji online, dzięki której nie jesteś zmuszony stać w kolejkach po druczki, a program obliczy wszyściutko za Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*