5 wytycznych nabycia mieszkania od dewelopera

Nabycie mieszkania to ogromnie ważna decyzja życiowa, wobec tego z pewnością nie można podejmować jej nierozważnie. Do zakupienia mieszkania powinno się podejść poważnie i z rozsądkiem. Wskazane jest poznać 5 ważnych kroków zakupienia mieszkania od dewelopera, dzięki którym dowiemy się, na co zwrócić uwagę przy tego typu inwestycjach. Po pierwsze powinniśmy oszacować swe ewentualności pieniężne i to nim rozpoczniemy wyszukiwać interesującego nas mieszkania. Od kwoty, którą zdołamy przeznaczyć na nabycie nieruchomości będzie zależeć nasz zakres poszukiwań.

nowe osiedle

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy też o innych wydatkach, nie jedynie tych powiązanych z kupnem mieszkania. Nowiuteńkie mieszkania deweloperskie (np: Corp deweloper) zwykle należy też urządzić i umeblować, co też wiąże się z sporymi kosztami. Kiedy już określimy swoje zdolności pieniężne, możemy począć poszukiwania dobrego mieszkania. (Propozycja LCC – mieszkania) Powinno się przejrzeć mnóstwo przeróżnych propozycji i zestawić je ze sobą, odpowiednim pomysłem jest wybranie się na targi nieruchomości.Kolejnym etapem będzie zawężenie wypatrywań oraz wybranie 2-3 nieruchomości, które najmocniej nas ciekawią. Powinno dowiedzieć się o nich jak najwięcej i zrozumieć proponowane warunki. Zgodnie z ustawą deweloperską zdołamy zaznajomić się z prospektem informacyjnym, w którym znajdziemy najistotniejsze informacje na temat konkretnej posiadłości, należałoby to zrobić. Gdy już zdecydujmy się na pewne mieszkanie, trzecim etapem będzie negocjacja ceny i podpisywanie umowy wstępnej.

nowe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Czwartym etapem stanie się odebranie mieszkania od dewelopera, w czasie którego winniśmy sprawdzić czy pozostało ono stworzone zgodnie z wiadomościami zawartymi w umowie. Starannie sprawdźmy standard wykończenia, wymiary mieszkania i pojedynczych pomieszczeń, a także to czy mieszkanie nie ma wad. Piątym i ostatnim etapem będzie podpisywanie umowy ostatecznej, jakie odbywa się w obecności notariusza.

Jeśli opisywany wątek okazuje się dla Ciebie interesujący, to polecam przeczytać (http://enneurope.pl/kategoria-produktu/bloki-granitowe/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie bardzo interesujące.

Po zatwierdzeniu umowy pamiętajmy o tym, by jak najprędzej ubezpieczyć mieszkanie od rozlicznych zdarzeń losowych, bez tego w przypadku jakiegoś wypadku, przykładowo zalania czy pożaru, nie pozyskamy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*