Specjalność: Rzeczoznawca majątkowy

Wycena nieruchomości to atrakcyjny fach, zapewniający niemałe zarobki i znaczne możliwości zatrudnienia. Rzeczoznawca majątkowy może ustalać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować przydatność katastralną i pod hipotekę i oceniać występujące uszkodzenia. Przydaje się w przeróżnych miejscach – od banków, przez urzędy publiczne, po prywatne firmy i rolnictwo.

Zostać rzeczoznawcą jednak nie jest tak łatwo. Rzeczoznawca majątkowy to zawód kontrolowany, więc do jego uprawiania wymagana jest licencja, a sposób i zakres wykonywania regulują ustawy. Obowiązujące zapisy są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o nieruchomościach – . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. Żeby otrzymać licencję, musisz ukończyć studia

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

5-letnie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. Najczęściej wymagane jest również ukończenie kursu podyplomowego, oferowanego w w sporej liczbie szkół wyższych. Przymus ten znosi się, jeśli rozkład normalnych studiów zawiera określone minima.

KGDM

Autor: KGDM
Źródło: http://www.kgdm.pl/

Oprócz tego trzeba odpracować praktykę zawodową.

ekscytujący artykuł? Jeśli tak, kliknij tu – w najnowszej treści (http://archiwizja.eu/projekty-domow-tarnow/) z pewnością znajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Na końcu ścieżki jest wymagający sprawdzian przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Zdając go dobrze, otrzymujemy licencję zawodową. Trzeba nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie przynosi profesjonalna wycena nieruchomości . Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Prawdziwym okazuje się porzekadło: bez pracy nie ma kołaczy. Składając papiery na studia, drogi maturzysto, przemyśl taką ścieżką kariery. Trudy edukacji z złagodzi ci gwarancja, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*