Przenośniki ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do transportu ziarna, mąki i innych dóbr sypkich. Dodatkowo potrafi oczyszczać zboże i szybko napełniać nim pojemniki.

Zastosowanie znajduje po okresie żniw, kiedy ziarno chowa się w stodołach i specjalnych silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co bardzo ważne, nie pobierają dużo mocy..

Najmocniej funkcjonalnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy zaprojektowany do różnych położeń. To znakomity wybór dla właścicieli przeciętnych gospodarstw agrarnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie przenośniki umożliwiają operowanie w szerokim zakresie kątów i połóżeń.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Kolejną odmianą są transportery ślimakowe instalowane na stałe. Znakomicie pasują do funkcjonowania przy wysokich przechowalniach i silosach.https://autolawety.pl/ tłoŁączą kilka korzyści – są dość małe, a jednocześnie pakowne i umieją podnosić zboże na duże wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Przydatny jest, kiedy konieczny jest przerzut surowców w środku hurtowni czy spichlerza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*