Bezpieczne podłączanie butli z gazem – sprawdź, w jaki sposób zrobić to samemu

Butle z gazem to z reguły wykorzystywane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych mieszkaniach. Większość z nas stosuje gaz, gdyż jest dużo tańszy niż prąd. Jeżeli spostrzegłeś, iż płomień w kuchence tli się coraz słabiej, powinieneś zadzwonić do dostawcy gazu albo samemu podjechać na stację i wziąć butlę. Decydując się na drugie wyjście musisz wiedzieć, w jaki sposób przyłączyć butlę, aby zrobić to bezpiecznie i nie doprowadzić do wypadku.

zbiorniki na gaz

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy usunąć plombę foliową, by móc rozpocząć jakiekolwiek działania.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych informacji na wątek omawiany w powyższym poście, to wejdź tu wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa – na pewno te materiały także Cię zainteresują.

Weryfikujemy starannie czy zawór jest zamknięty, a później odkręcamy zaślepkę. Po jej zdjęciu musimy zobaczyć wylot zaworu i gumową uszczelkę. Jeżeli jej stan i wygląd nie budzi żadnych wątpliwości, dokręcamy nakrętkę reduktora. Gdy jest inaczej, musimy skontaktować się z dostawcą, gdyż wymagana będzie wymiana butli. Uszczelka nie może być naruszona, ponieważ w takim przypadku używanie z butli będzie niebezpieczne. Kiedy dokręciliśmy nakrętkę, powinniśmy sprawdzić szczelność połączenia, najlepiej wykorzystując do tego wodę z mydłem albo jeśli właśnie się w niego wyekwipowaliśmy – specjalny tester w postaci pianki. Jeżeli po jego zastosowaniu spostrzegliśmy w miejscu połączenia jakiekolwiek pęcherzyki, będziemy musieli jeszcze raz odkręcić oraz zakręcić zawór. W wypadku dalszego ulatniania się gazu trzeba otworzyć okna i pod żadnym pozorem nie możemy uruchamiać w pomieszczeniu żadnych sprzętów elektrycznych – fajni dostawcy gazu. Należy mocno przykręcić zawór i wynieść butlę, a potem starannie wywietrzyć całe mieszkanie. Bezwzględnie też należy skontaktować się z dostawcą, jaki odbierze wadliwą butlę. Do zakazanych czynności w kontakcie z butlą gazową należy sprawdzanie szczelności z użyciem zapałek. Dużo osób tak robi, jednak nie jest to bezpieczne oraz pewnego dnia może się nie skończyć dla nas dobrze.

Rury gazowe

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest jak należy, możemy powoli odkręcić zawór i korzystać z butli tak jak zwykle. Jeśli będziesz trzymać się wskazanych wskazówek, z pewnością bez trudności samodzielnie załączysz butlę. W razie jakichkolwiek obaw zawsze można zatelefonować do dostawcy gazu oraz poprosić o pełną usługę, razem z przyłączeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*