Warto założyć swój interes

Osobista działalność to w pewnym sensie sukces. Nareszcie można uwolnić się od szefa i budować strategię działań według własnych koncepcji. Możliwość uzyskania dotacji unijnych to też ciekawa wizja. Może nie należy zwlekać z zakładaniem firmy?.

Zwykle typowym problemem jest opracowanie dobrej koncepcji na biznes. Po sforsowaniu tej bariery powinno być już łatwiej. Działalność gospodarcza to także koniec spokoju z formalnościami – przejmujemy sprawy, które wcześniej załatwiał szef i księgowość. Z całą pewnością wszystko jest coraz łatwiejsze, bo już do naszych urzędów dochodzi digitalizacja – nawet firmę też można otworzyć sprzed własnego komputera. Obce podatki i składki za sprawą pomocnych programów łatwiej opanować, przyda się nawet prosty kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od niedawna przez Internet każdy może szybko zarejestrować działalność.

Ten ciekawy artykuł (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/ustalenie-ojcostwa-warszawa.html) przygotowywaliśmy dla Ciebie bardzo pieczołowicie. Myślimy, że Ci się spodoba i przejdziesz na naszą następną stronę.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to jest systemem, ułatwiająca nie tylko zakładanie firmy. Gromadzi też informacje o wszystkich firmach, udostępnia też niezbędne dane. Ci, którzy chcą działać na własną rękę na rynku powinni uzupełnić interaktywny formularz CEIDG-1 i wysłać go elektronicznie. W ten sposób działalność zostaje zgłoszona do skarbówki i do ZUS-s, a może działać zaraz po przyjęciu wniosku.

Dodatkowe pieniądze

Aby łatwiej wejść na rynek, konieczny jest duży kapitał. Tutaj właśnie nadzieją są dotacje unijne dla firm. Niestety powoli dobiegają końca, można przyspieszyć decyzję o działalności, ale istotne konkursy to właśnie 2012 rok. Im bardziej innowacyjna firma, tym mocniejsze szanse na dofinansowanie, a wymogi są zdecydowanie rygorystyczne. Końcówka unijnej pomocy to też w takim razie mniej przyjazne konkursy. Są jednak specjaliście, którzy wiedzą, jak wygrać budżet dla dobrego biznesu.

Dobry czas na własną firmę?

Kryzys grozi i trudna sytuacja ekonomiczna nie dają szans na optymistyczne wizje. Z całą pewnością skuteczny plan biznesowy i własny startup lub stworzenie spółki jest szansą na walkę o sukces w podłych czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*