Jak wygląda kupno towarów od chińskiego wytwórcy ?

Chiny to olbrzymi kraj, gdzie wyrabia się praktycznie wszystko. Przy taniej sile roboczej produkty są o wiele tańsze niż w pozostałych częściach globu. Odnalezienie stosownego towaru, albo grupy towarów jest najistotniejszą częścią interesu importowego. Chiny są najogromniejszym dostawcą handlowym Polski w Azji pod względem wartości wymiany handlowej łącznie, również rozmiarów wwozu.

Najlepszą procedurą, z punktu widzenia przedsiębiorcy z Polski na odszukanie partnera z Chin jest internetowa platforma biznesowa. Portale najczęściej po części weryfikują wiarygodność wytwórców. Jeśli zadecydowano zakupić towar od chińskiego wytwórcy, należy stwierdzić czy obok propozycji widnieje symbol identyfikacyjny certyfikatu zaufania.

import z Chin

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Import z Chin można powierzyć firmie zewnętrznej, jaka za taką usługę bierze dywidendy. Korzyścią takiego podejścia jest zminimalizowanie niebezpieczeństwa powiązanego z importem bezpośrednim, oraz pozostawienie formalności sprofilowanym osobom, w szczególności znającym się na lokalnym rynku chińskim. Taki podmiot zajmie się odnalezieniem dostawców, kontrolą, negocjacjami handlowymi, sprowadzeniem próbek produktów, dozorem nad realizacją zlecenia, kontrolą jakości, oraz przesyłką towarów i obsługą celną.

Najłatwiejszym postępowaniem rozróżnienia firmy pośredniczące od kluczowych producentów jest przeszukanie oferty, jeżeli jest obszerna najprawdopodobniej wtedy mamy do czynienia z pośrednikiem. Import (import towarów z Chin) tych artykułów może okazać się droższy. Zaletą pośredników może być z kolei dokładniejsze przekrojowe rozeznanie w danym segmencie rynku, również wybranie artykułów wysokiej jakości. Na domowej stronie internetowej danego producenta trzeba szczególną uwagę zwrócić na certyfikaty.

Import z Chin wiąże się z odmiennymi rodzajami negocjacji aniżeli używane w handlu krajowym, przede wszystkim formy i zasady płatności, okoliczności umów handlowych, jak też o wiele dłuższe pory dostaw produktów aniżeli w wypadku zamówień składanych u krajowych kooperantów (czytaj więcej. Problemy transportowe wypływające z bariery językowej oraz znaczące sprzeczności w mentalności i kulturze biznesowej nierzadko są składnikiem utrudniającym rozwój interesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*